Pālekt uz saturu

Bilde

Ibanez vs LTD

• Please log in to reply
11 atbildes uz šo tēmu

#1 ienb

ienb

Jauniņais

• Members
  • Pip
  • 8 raksti

Pievienots 30 January 2017 - 11:54 PM

Labvakar!

Ir pienācis laiks, ka ir jāiegādājas cits instruments, jo vecais sevi ir izsmēlis garīgi un fiziski.
Šobrīd es spēlēju (cenšos spēlēt) metālu, jeb saucamo metālcoru. Spēlēju drop c skaņojumā (CGCFAD) ar stīgu izmēru 54-12. Šoreiz meklēju vairāk ērtumu, jo ar EMG noņēmējiem skaņai vajadzētu būt ļoti līdzīgai.

Šobrīd esmu noskatījis divus variantus:
1) https://www.thomann....ntage_black.htm

ESP LTD EC-401 Vintage Black

2) http://www.ibanez.co...=340&color=CL01 Ibanez RGIR20FE

1) Ar ko īsti atšķiras Tune-o-matic bridge un Standard II bridge?  Ar kuru bridge varētu maksimālāk noregulēt menzūru?
2) Vai ladu platums 25.5 un 24.75 daudz ietekmē, ja skaņojums būs dropā? Un ja ietekmē, tad ko?
3) Kāda ģitāra būtu labāka kvalitātes ziņā? Protams, ja vispār par to var runāt šajā cenu kategorijā.
4) Kura ģitāra būtu ērtāka?
5) Ko vēl man vajadzētu ņemt vērā šajā situācijā?

• 0

#2 dewired

dewired

THE STAR

• Members
  • 1205 raksti
  • LocationSinCity

Pievienots 31 January 2017 - 09:07 AM

• 0

My soul is painted like the wings of butterflies,
Fairy tales of yesterday, will grow but never die,
I can fly, my friends!

#3 Deviņvīru spēks

Deviņvīru spēks

Spēlmanis

• Members
  • 130 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 31 January 2017 - 01:11 PM

1) Abi divi ir normāli cietie tilti. Tune-o-Matic pluss ir tas, ka viņus taisa visi, kam nav slinkums un vajadzības gadījumā (par ko es ļoti šaubos) varēsi nomainīt pret labāku neķīniešu variantu un veikt vēl visādas mahinācijas. Gibraltar, ja nemaldos, ir Ibaneza paša zīmols ar mazākām iespējām neinvazīvi kaut ko uzlabot. Nosacīts pluss varētu būt tāds, ka stīgas iet caur korpusu. Galvenā un jūtamākā atšķirība tavā gadījumā būs tā, ka Ibanezam stīgas būs tuvāk korpusam, līdz ar to būs bišķi cits labās rokas leņķis. Ja ģitāra ir uzbūvēta pareizi, ar abiem tiltiem varēs noregulēt intonāciju pilnībā adekvāti.

2) Parasti zemākiem skaņojumiem izmanto garākas menzūras vieglākas resno stīgu intonēšanas dēļ, bet drop C vēl nav tik traģiski. Garāka menzūra = lielāka stīgu nostiepe(?) ar to pašu stīgu izmēru un skaņojumu. Atkarībā no līdzšinējā instrumenta menzūras, iecerētais stīgu izmērs gan varētu likties par tievu vai par resnu.

3) Nav viedokļa, bet gan jau abas būs OK.

4) Šo tev neviens nepateiks pareizi, vistīrākā gaumes lieta. Aizej, pavazājies pa Rīgas veikaliem un pacilā rokās gan Ibanezus, gan LTD, gan jau pats sapratīsi, kas būs tavējais. Kazi, beigās ar šekteri mājās pārnāksi. :)

5) Šajā sadaļā mans īpaši subjektīvais viedoklis: līmētais vai skrūvētais grifs, Tune-o-Matic vai hardtail, stīgas caur korpusu vai stopbar, kļava vai sarkankoks, 24,75 vai 25,5 - kāda starpība, tāpat EMG. :D

• 0

#4 Kārlis Šteinmanis

Kārlis Šteinmanis

Spēlmanis

• Members
  • 145 raksti
  • LocationLatvia

Pievienots 31 January 2017 - 11:23 PM

Piekrītu iepriekšējam postam pirmajos 4 punktos.

Drop C nav zems skaņojums, bet garāka menzūra noteikti palīdzēs ar stabilitāti un intonāciju. Daudz kas ir atkarīgs no tā, cik stipri tu spēlē ar abām rokām. Arī ja nākotnē izlemsi paaugstināt sevi amatā un spēlēt drop-A, garāka skala skanēs mazliet mazāk neprecīzi.

Metalcore skaņai EMG vai Blackouts noņēmēji būs tieši laikā. EMG var vēl uztaisīt 18v mod, lai dabūtu drusku vairāk naida klāt.

Abas ģitāras būs labas, tur jau tālāk ir gaumes jautājums. Ļoti atšķirsies grifu profili - ar kādu spēlēji iepriekš? Man ir bijušas abu tipu gičas un varu pateikt, ka man Ibanez grifi rokām ātrāk rada nogurumu to plānā profila dēļ. Šis ir super subjektīvi, katram patīk sava veida profils. Daudzi saka, ka Ibanez grifi ir "ātri", kamēr man liekas, ka Schecter vai PRS grifi ir daudz ātrāki. Cik cilvēku, tik viedokļu. Pirms pērc, izmēģini abus dabā.

Lai veicas!

• 0
No sūda vasku neizspiedīsi.

#5 Rich

Rich

Biedrs

• Members
  • PipPip
  • 12 raksti

Pievienots 02 February 2017 - 10:10 PM

Ja vari budžetu par pāris simtiem pavilkt uz augšu tad iesaku ņemt kādu no LTD MH sērijas, 1000 vai 1001. Ja nav bail no floyda tad vari arī ar floydu ņemt. https://www.thomann....h-1001_362423_0 pašam ir šī, teikšu godīgi labāku tajā budžetā atrast būs grūti. Viņai ir groover tuners un Floyd rose 1000, kas ir tas pats OFR tikai ražots korejā, tātad ar skaņošanu problēmu nebūs, vienīgi jāpačakarējās ja floydu grib parlikt citā skaņojumā. Grifs ir ērtākais ko esmu spēlējis, un pēdējās ladas arī ļoti viegli aizsniegt. EMG standarts, kā jau teica ka var uz 18v uztaisīt. Ja nevari pavilkt budžetu, tad es tavā vietā paliktu pie LTD.

• 0

#6 ienb

ienb

Jauniņais

• Members
  • Pip
  • 8 raksti

Pievienots 07 February 2017 - 11:51 PM

Paldies par viedokļiem.
Noteikti, ka pirms pirkšanas kārtīgi izstaigāšos pa Rīgas veikaliem.
Tagad spēlēju uz schecter omen 6 (laikam lētākais, kas viņiem ir), un man tieši nepatīk, ka stīgas ir ļoti tālu no grifa. Pašlaik vairāk sliecos uz Ibanez ģitāru, bet noteikti jāpārbauda praksē. Šobrīd ir tā, ka RGIR20FE nemaz nav tik bieži sastopams veikalos.
Rich, MH variants arī tiek apsvērts.

• 0

#7 Kārlis Šteinmanis

Kārlis Šteinmanis

Spēlmanis

• Members
  • 145 raksti
  • LocationLatvia

Pievienots 08 February 2017 - 09:34 PM

Stīgu attālums no grifa ir regulējams. Iespējams, ka grifs ir līks, iespējams, ka tilts ir par augstu, kā arī iespējamas ir abas lietas kopā. Ģitāras firmai un cenas kategorijai ar to sakara nav. Sūdīgi noregulēt var jebko :D

Kad staigā pa veikaliem, paņem līdzi kādu čomu, kas labi orientējas ģitārās un spēj objektīvi novērtēt lietas.

• 0

#8 jnk

jnk

Biedrs

• Members
  • PipPip
  • 13 raksti

Pievienots 09 February 2017 - 09:35 AM

Ir, ir sakars. Sūdīgai ģitārai (grifam) stīgas tik tuvu ladām nevarēs nolaist. Nu vismaz ne bez nevēlamiem blakus trokšņiem.
  • 0

#9 zaje

zaje

Spēlmanis

• Members
  • 91 raksti

Pievienots 09 February 2017 - 11:17 AM

Ir, ir sakars. Sūdīgai ģitārai (grifam) stīgas tik tuvu ladām nevarēs nolaist. Nu vismaz ne bez nevēlamiem blakus trokšņiem.

Kas ir sūdīga ģitāra? Pēc pilna setapa, kas ietver sevī ladu slīpēšanu, stieņa regulēšanu, augšejā tiltiņa un bridge regulēšanu, normāla izmēra stīgas mierīgi var dabūt līdz 1-1.2mm augstumam pie 12.ladas. Stīgas nedaudz augstāk būs jāpaceļ, ja tās būs kabeļtauvas resnumā drop-skaņojumiem, jo resnākas stīgas vibrē lielākā amplitūdā.

• 0

#10 ienb

ienb

Jauniņais

• Members
  • Pip
  • 8 raksti

Pievienots 11 February 2017 - 12:20 AM

Kas ir sūdīga ģitāra? Pēc pilna setapa, kas ietver sevī ladu slīpēšanu, stieņa regulēšanu, augšejā tiltiņa un bridge regulēšanu, normāla izmēra stīgas mierīgi var dabūt līdz 1-1.2mm augstumam pie 12.ladas. Stīgas nedaudz augstāk būs jāpaceļ, ja tās būs kabeļtauvas resnumā drop-skaņojumiem, jo resnākas stīgas vibrē lielākā amplitūdā.

Pēc tā saucamā pilnā setapa, man uz 12 ladas ir 3 mm. Tievākās stīgas uz pirmajām divām ladām taisa dziņ, dziņ.

• 0

#11 zaje

zaje

Spēlmanis

• Members
  • 91 raksti

Pievienots 11 February 2017 - 01:11 AM

Pēc tā saucamā pilnā setapa, man uz 12 ladas ir 3 mm. Tievākās stīgas uz pirmajām divām ladām taisa dziņ, dziņ.

Sūdīks meistars taisīja setapu. Man parasti sanāk labāk.

• 0

#12 Kārlis Šteinmanis

Kārlis Šteinmanis

Spēlmanis

• Members
  • 145 raksti
  • LocationLatvia

Pievienots 11 February 2017 - 10:49 PM

Sūdīks meistars taisīja setapu. Man parasti sanāk labāk.

Piekrītu. Sūdīgi meistari mums ir uz katra stūra. Nav garantijas, ka setups ir kvalitatīvs un atbilst kaut vai rūpnīcas spekiem.

Ja tiešām nav iespējams noregulēt setupu, tad problēma ir grifā, kas var un var nebūt labojama. Caur internetu nav iespējams pateikt neko. Lētā gala instrumentiem biežāk mēdz būt neprecīzāk uzbūvēti grifi, bet tas nav viennozīmīgi.

Par precizitāti runājot, dabūju padarboties ar 1963. gada Gibson LP Standard un var teikt, ka grifs visos aspektos ir nevainojams joprojām, pat pēc pusgadsimta. Instrumenta vērtība, protams, kosmoss.

• 0

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)