Pālekt uz saturu

Bilde

B. B. King

• Please log in to reply
20 atbildes uz šo tēmu

#1 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 19 February 2007 - 01:54 PM

Sveiki visi! Te atkal es.
Beidzot sanāca izbrīvēt laiciņu un pabeigt sen uzsāktu rakstu par manuprāt visu laiku izcilāku (vismaz vienu no izcilākajiem) blūza māksliniekiem. Jā, jā.. viņš ir tieši mākslinieks, nevis tikai ģitārists vai vokālists... mākslinieks no lielā M.
B. B. King.

Laika posmā no 1950. gadu sākuma un līdz pat 1990. gadu beigām ir bijis tikai viens Blūza KaralisRailijs B. Kings labāk pazīstams kā B. B. King. Kopš B. B. sāka ierakstīties agrīnajos 1940. gados, tika izdoti vairāk nekā 50 viņa albūmi, kas joprojām tiek uzskatīti par blūza klasiku (piemēram, 1965. gada ieraksts „Live At The Regal”, un 1976. gada Kinga un Bobija „Blue” Blanda (Bobby „Blue” Bland) sadarbības rezultāts – „Together For The First Time”).

Gadiem ejot, B. B. Kingam iznāca daudzi R&B (rythm and blues) pirmklasīgi visu laiku hīti, 1951. gadā iznāca „Three O’Clock Blues” un 1952. gadā – „You Don’t Know Me”, kā arī tādas ievērojamās kompozīcijas kā "Please Love Me", un "You Upset Me Baby", "Sweet Sixteen, Part I" un "Don't Answer The Door, Part I". Kā arī B.B. Kinga visvairāk populārais hīts „The Thrill Is Gone”laiku pa laikam ierindojās dažādu mūzikas topu (ne tikai blūza) virsotnēs.
Taču B. B. nekad neorientējās uz radio un savas popularitātes reklamēšanā. Viņa klasiskās dziesmas, tādas kā "Payin' The Cost To Be The Boss", "Caldonia", "How Blue Can You Get", "Everyday I Have The Blues", un "Why I Sing The Blues" tās uz kā balstās viņa koncerti un fanu mīlestība.

Railijs B. Kings ir piedzimis 1925. gada 16. septembrī kokvilnas plantācijā Itta Benē (Itta Bene), Misisipi štatā. Sestdienas vakaros, viņš mēdza spēlēt par desmitcentu monētām, pie baznīcas, kas atradās uz Otrās ielas (Second street) stūra. 1947. gadā ar savu ģitāru un 2.50 $ viņš ar autostopu aizceļoja uz Memfisu (Tenesī štatā), lai nodarboties ar savas muzikālās karjeras attīstību.

Memfisa bija tā pilsēta, kur savācās ļoti svarīgi muzikanti no visiem Dienvidiem, kuri veidoja diezgan ievērojamas muzikālās aprindas. B. B.apstājās pie sava brālēna Bukka Vaita (Bukka White), viena no slavenākajiem blūza māksliniekiem tajā apkaimē, kurš arī mācīja B. B. blūza mākslu.

B. B. Kinga pirmā parādīšanās plašākajā publikā notika 1948. gadā, kad viņš uzstājās pie Sonnija Boja Villjamsona (Sonny Boy Williamson), radio programmā KWEM stacijā Memfisa rietumdaļā. Tas beidzās ar to, ka Kingu sāka aicināt uz dažādiem koncertiem un uzstāšanām Sixteenth Avenu Grill restorānā, kā arī vēlāk tika izveidota 10 minūšu radio programma, kuru vadīja B. B. (uz WDIA radiostacijas - tā bija radiostacija, kuru vadīja un kur strādāja melnie). Drīz vien, B. B. Kingam vajadzēja izdomāt sev viegli iegaumējamu radio vārdu. Sākumā tas bija – Beale Street Blues Boy(Bilijas Ielas Blūza Puika) un vēlāk tika saīsināts līdz Blues Boy King (Blūza Puika Kings), kas galu galā arī pārtapa par B. B. King. Starp citu, Kinga vidējais iniciālis „B” nav viņa vārda abreviatūra.

1950. gadu vidū, kad B. B. uzstājās tvista deju vakarā Arkanzasā, daži fani kļuva nesavaldāmi. Divi vīrieši uzsāka kautiņu un apgāza petrolejas krāsni, izraisot ugunsgrēku deju zālē. B. B. kopā ar visiem pārējiem steidzīgi devās pie izejas, bet pēc mirkļa saprata, ka atstāja savu 30 $ vērtu ģitāru iekšā un tāpēc metās atpakaļ, un gandrīz gāja bojā, taču atguva savu instrumentu. Kad viņš uzzināja, ka kautiņš sākās dēļ sievietes, ko sauca par Lucillu (Lucille), viņš nolēma nosaukt tā savu ģitāru.
Ļoti drīz pēc Kinga hīta „Three O’Clock Blues”, viņš uzsāka koncertēt nacionālajā līmenī un nekad neapstājās, sniedzot vidēji 275 koncertus gadā!!! Uzstājoties visur kur vien var iedomāties: sākot no lielu pilsētu apkaimes kafejnīcām, lauku deju klubiem un ceļmalu ēstuvēm un beidzot ar džeza klubiem, simfonisko koncertu zālēm, lielajās kūrorta viesnīcās un prestižākajos Amerikas un citas pasaules koncertzālēs, B. B. kļuva par visatpazīstamāko blūza muzikantu pēdējo 50 gadu laikā.

B. B. Kinga spēlēšanas tehnika tomēr ir sarežģīta, to raksturo smalkas, delikātas pasāžas uz vienas stīgas, pārtrauktas ar skaļiem akordiem, netveramiem vibrato un bendiem.

Armijā B. B. tika iepazīstināts ar tādu ģitāristu mūziku, kā Čarlijs Kristiāns (Charlie Christian) un T-Bouns Volkers (T-Bone Walker). B. B. joprojām atceras, kad pirmo reizi dzirdēja T-Boun Volkera izpildīto dziesmu „Stormy Monday”: „Man tā likās labākā skaņa no visām ko biju jebkad dzirdējis. Tieši tā mani pamudināja spēlēt blūzu.”

Ar gadiem B. B. attīstīja vienu no pasaules populārākajiem un iemīļotākajiem ģitārspēles stiliem. Viņš daudz pārņēma no Lonnija Džonsona (Lonnie Johnson), Blaind Lemon Jefersona (Blind Lemon Jefferson), T-Bouna Volkera (T-Bone Walker) un citiem ģitāristiem, integrējot savus ķirurģiski precīzus, vokālveidīgus bendus un kreisās rokas vibrato, kas kļuva par absolūti nepieciešamu komponentu jebkura rok-ģitārista spelēšanas paņēmienu krājumā. Kinga spēlēšanas maniere kļuva par paraugu uz ko līdzinājās tādi ģitāristi kā Eriks Kleptons (Eric Clapton), Džordžs Harrisons (George Harrison), Džefs Beks (Jeff Beck) un citi.

B. B. sajauca tradicionālu blūzu, džezu, svingu, konformistu popu un dabūja savu, unikālu skaņu. Viņa dziedāšana ir ļoti melodiska, gan vokāls, gan tā dziedāšana, kas nāk no viņa ģitāras. Kā B. B. saka: „Kad es dziedu, es prātā spēlēju un tad, kad es pārstāju dziedāt ar balsi, es sāku dziedāt spēlējot uz Lucillas.”

Materiāli no:
:arrow: http://www.bbking.co...?AssetID=256122
:arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/B.B._King
:arrow: http://www.worldblue.../bbking/bio.htm
:arrow: BB King and Daniel Ritz Blue All Around Me, 1999, Reed Business Information, Inc.

Tulkoja - mp3
  • 0
------------------------------------------------------------------
whatever

#2 Muudziite

Muudziite

Gitaristiem.lv

• Members
  • 867 raksti
  • LocationĀgenskalna priedes

Pievienots 19 February 2007 - 02:12 PM

Ļoti jauka atslodze drausmīgajā pirmdienā! Paldies! :)
  • 0

#3 zemzem

zemzem

Ģitāras griezējs

• Members
  • 390 raksti
  • LocationDobele

Pievienots 19 February 2007 - 02:27 PM

nut agad pilnībā un galīg(i)ā saprotu tad nu kāpēc viņš ir tas īstais Kings, B.B.Kings!
  • 0
nekas nav labāks kā brīvība
Posted Image
skricelis.wordpress.com

#4 Kasparitto

Kasparitto

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 645 raksti
  • LocationBalvi

Pievienots 19 February 2007 - 02:42 PM

Paldies.
  • 0

#5 jurgens

jurgens

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 580 raksti
  • LocationJelgava

Pievienots 19 February 2007 - 03:50 PM

foršs raksts :) paldies
  • 0

#6 Rxx

Rxx

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 659 raksti
  • LocationĀgenskalns

Pievienots 19 February 2007 - 10:25 PM

Ievietotais attēls
  • 0
Posted ImagePosted Image

#7 arturs

arturs

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1389 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 19 February 2007 - 10:28 PM

Jāpiebilst, ka pagājušā gada 15.decembrī B.B.Kings saņēma ASV augstāko civilo apbalvojumu - "Prezidenta brīvības ordeni".

:nod:
  • 0

#8 Renāte

Renāte

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 667 raksti
  • LocationMālpils, Valmiera

Pievienots 21 February 2007 - 08:40 PM

Interesanti... Paldies... :)
  • 0
Let it snow..

#9 babadura

babadura

Ģitāras griezējs

• Members
  • 212 raksti
  • Locationdobele/gelsena

Pievienots 21 February 2007 - 11:12 PM

laps!
  • 0
The man who's always smiling
Stood on the "Funny Street".
And someone sad: "Look darling,
Now is this street complete
© unknown

#10 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 23 February 2007 - 11:10 AM

Nesen izlasīju šos B.B.Kinga intervijas izvilkumus, kur viņš vienkārši runā par dzīvi... kā viņš to saprot... Atstāja uz mani lielu iespaidu.. Sagribējas padalīties..

B.B.King dzīves noteikumi

Mēdz teikt, ka daži blūza izpildītāji vienmēr raud alus kausā. Bet ziniet ko? Es nedzeru. Manuprāt, cilvēki nav radīti tam, lai visu zināt.

* * *

Pagājušajā gadā (2005) es sniedzu 180-190 koncertu. Tas ir mazāk nekā parasti. Agrāk es biju sniedzis vidēji 230-240 koncertu gadā. Vienreiz man to bija 342. Bet tad es biju jauns un dievināju savu darbu. Es neko nepamanīju, kamēr aģenti neteica man gada beigās: „B. B., zini cik daudz reizes tu uzstājies šogad?” Un te pat es izbrīnījos.

* * *

Es biju precējies divreiz. Mana pēdējā laulība sabruka 1968. gadā. Par iemeslu tam kļuva neizpildīts solījums. Saprotiet, es viņai apsolīju, ka nākamgad nestrādāšu tik daudz, bet vēlāk man radās problēmas ar nodokļu dienestu un nācās strādāt tik pat daudz cik agrāk, lai norēķināties ar valsti. Tad viņa pateica, ka esmu samelojis, kaut gan es to nekad nedaru. Es centos viņai paskaidrot ka nevarēju rīkoties citādāk: bet viņa turpināja atkārtot: „Tu taču solīji…!”

* * *

Jā es mīlu sievietes vairāk par visu pasaulē, bet tas nenozīmē, ka es gribu pārgulēt ar viņām visām. Ļaujiet man paskaidrot. Tas ir kā skatīties uz rozi. Roze – ir roze. Tā ir skaista. Bet tas nenozīmē, ka to vajag obligāti noplēst un uzkabināt sev uz atloka.

* * *

Ģitāra uz kuras es spēlēju – tā ir „Lussille” numur sešpadsmit. Vispār ir arī septiņpadsmitā – to uztaisīja uz manu 70.-o dzimšanas dienu. Bet es nekad to neņēmu līdzi uz koncertiem, uz tās ir arī mans portrets. Man patīk vienkārši sēdēt mājās un skatīties uz to.

* * *

Agrāk es aizrāvos ar azartspēlēm. Bet trīsdesmit gadus atpakaļ es pārvācos uz Las Vegasu un tas man palīdzēja izārstēties. Viens teica: „Ja ej uz kazino lai paspēlēt, izraksti tur čekus. Tas ir gudrākais no tā, ko es biju dzirdējis. Tāpēc, ka pēc tam, kad tu dabū atpakaļ apmaksātu čeku, tu vari redzēt kādu kaudzi naudas tu esi izmetis vējā… tu taču to varēji atdot to savai ģimenei vai iztērēt savai draudzenei. Bet zaudēt to naudu ir tas pats, kas aiziet uz Misisipi krastu un izmest to ūdenī. Īsāk sakot, kad es ieraudzīju, cik daudz naudas zūd vējā visu kā ar roku noņēma."

* * *

Ūdens no melnās strūklakas garšo tik pat labi kā no baltās.

* * *

Es pats esmu no laukiem. Mīlu dabu. Man nav vajadzīgi dažādas modernās mantas, automobiļi un vēl sazin kas. Man ir laba mašīna – Mersedes. Un vēl vecs pikaps „El Camino”, kas man ļoti patīk. Cik labi dažreiz iesēsties tajā un pabraukāt pa pauguriem netālu no tās vietas, kur es dzīvoju un vēl paķert līdzi fotoaparātu! Man tas ir paradīze – novērot dabu un fotografēt visādus putniņus un zvēriņus.

* * *

Sakarā ar Amerikas valdību… nezinu. Es nezinu par ko domā prezidents, senatori un visi citi. Viņi taču mums neko nesaka. Mēs tik daudz lasām, bet visas patiesības tāpat nezinām. Kas notiek īstenībā? Kas to lai zina? Manuprāt, Amerika pārāk steidzas karot. Mēs nedomājam par to kā tas vērsīsies pret mums.

* * *

Mani kopš agrās bērnības mācīja, ka vīrietim ir jāaizsargā savu ģimeni. Ja mājās grib ielauzties vilks, tad tev ir jānostājas uz sliekšņa. Tad, pirms viņš iekļūs mājās un uzbruks tavai ģimenei, viņam būs jātiek galā ar tevi. Es esmu no tiem, kas vienmēr ir gatavs nostāties uz sliekšņa.

Piesaistītie faili(s)

• Pievienotais fails  B.B.2.jpg   55.36K   818 Lejupielādēto skaits

• 0
whatever

#11 jurgens

jurgens

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 580 raksti
  • LocationJelgava

Pievienots 23 February 2007 - 11:23 AM

njā, interesanti :)
  • 0

#12 Kasparitto

Kasparitto

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 645 raksti
  • LocationBalvi

Pievienots 23 February 2007 - 11:24 AM

njāā. respekt.
  • 0

#13 Renāte

Renāte

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 667 raksti
  • LocationMālpils, Valmiera

Pievienots 23 February 2007 - 09:22 PM

Tās frāzes ir tiešām labas...
  • 0
Let it snow..

#14 eriks_saksons

eriks_saksons

Gitaristiem.lv

• Members
  • 113 raksti
  • LocationGalvaspilsēta

Pievienots 25 February 2007 - 09:19 PM

"Sakarā ar Amerikas valdību… nezinu. Es nezinu par ko domā prezidents, senatori un visi citi. Viņi taču mums neko nesaka. Mēs tik daudz lasām, bet visas patiesības tāpat nezinām. Kas notiek īstenībā? Kas to lai zina? Manuprāt, Amerika pārāk steidzas karot. Mēs nedomājam par to kā tas vērsīsies pret mums. "

respekts īpaši par šo. :)
  • 0

#15 jurisv

jurisv

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 507 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 12 April 2010 - 03:18 PM

"Bet Tu solīji... " :D :D :D (sievietes :D :evil: )

The thrill is gone
It's gone away foor good
And now that its over
All i can do is wish you well
  • 0
"WE WILL BE TAUPĪGI"

#16 jurisv

jurisv

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 507 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 12 April 2010 - 03:19 PM

"Bet Tu solīji... " :D :D :D (sievietes :D :evil: )

• 0
"WE WILL BE TAUPĪGI"

#17 BrikuLis

BrikuLis

Ģitāras griezējs

• Members
  • 263 raksti

Pievienots 30 May 2010 - 11:04 PM

Super čalis
Paldies par rakstu!
  • 0

#18 gitarvaronis

gitarvaronis

THE STAR

• Members
  • 1141 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 31 May 2010 - 02:43 PM

B.B Blūza karalis !
  • 0

#19 LaNDiNy

LaNDiNy

Spēlmanis

• Members
  • 69 raksti
  • LocationPreiļi

Pievienots 08 July 2010 - 10:34 PM

diezgan interesanti, viela pārdom;am!
  • 0

#20 arturs

arturs

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1389 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 17 July 2010 - 12:46 PM

http://d11.lv/mobypi...lam-uz-malpili/

:)
  • 0

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)