Pālekt uz saturu

Bilde

Tommy Emmanuel

• Please log in to reply
10 atbildes uz šo tēmu

#1 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 09 March 2007 - 04:35 PM

Sveiki visapkārt!
Vispirms apsveicu visus ar pavasara atnākšanu. Šajā tik tiešām pavasarīgi - saulainajā, siltajā, jaukajā dienā gribu jums mazliet pastāstīt par vienu interesantu cilvēku un pie tam ļoti labu ģitāristu, kas nāk no tālajām Austrālijas zemēm.
Man pašam ir ļoti patīkami stāstīt jums par šo cilvēku, jo esmu pats ļoti daudz ko iemācījies un vēl joprojām cenšos kaut ko iemācīties no viņa un viņa mūzikas. Man ir ļoti tuva viņa mūzika, varbūt vispirms tāpēc, ka viņš spēlē pārsvarā tieši akustisko ģitāru. Viņam ir savs īpašs stils, kas man arī ļoti patīk un vēl neesmu saticis normālu cilvēku, kurš nebūtu sajūsminājies par viņa spēlētprasmi :D.
Šīs ģitārists drīz uzstāsies arī pie mums Latvijā – Rīgā, Kongresu Namā. Tas notiks 16. maijā plkts. 19.30 – visiem ļoti silti iesaku apmeklēt šo koncertu, jo domāju, ka jūs to tiešām nenožēlosiet. Un ja izdomājāt nākt, tad iesaku parūpēties par biļešu iegādu jau laiciņu iepriekš, jo drīz visas biļetes būs izpirktas - zāle jau arī nav nemaz tik liela, diemžēl.
Labi, pietiks tukši pļāpāt sāksim…

Par Tommi Emmanuelu
Tommi Emmanuela profesionālā karjera ilgst nu jau četrdesmit piecus gadus un pastāvīgi krustojas ar citu, ļoti dažādu, izcilu pasaules mūziķu ceļiem. Viņa dzimtenē Austrālijā un ne tikai, Tommija vārds ir bieži pieminēts un gadiem ejot viņam sakrājies desmitiem tūkstošu uzticīgu fanu visās pasaules malās.

Tommija unikālo stilu – viņš pats to sauc vienkārši par „pirkstu stilu” (finger style) – var salīdzināt ģitāras spēlēšanu ar to, kā pianists spēlē uz klavierēm.

Ģitāristu leģenda Čets Atkins (Chet Atkins) - ir bijis viens no pirmajiem cilvēkiem, kas iedvesmoja Tommiju paņemt rokās ģitāru. Desmitiem gadu vēlāk, Atkins pats kļūst par vienu no Emmanuela lielākajiem faniem. Čets un Tommijs 1996. gadā kopā ieraksta disku „The Day the Finger Pickers Took Over the World”, kas pat tika nominēts Gremmi balvai. Diemžēl tas bija Četa Atkinsa pēdējais ieraksts pirms viņa nāves 2001. gadā.

1999. gadā tieši Čets Atkins pagodināja Tommi Emmanuelu ar „Certified Guitar Player” titulu ("In Recognition Of His Contributions To The Art Of Fingerpicking"), par viņa mūža ieguldījumu fingerstaila ģitārspēles mākslā (šādi tika pagodināti vēl tikai divi ģitāristi – Džerijs Rīds (Jerry Reed) un Džons Novels (John Knowles)).

Savas leģendārās karjeras laikā Emmanuels uzstādījis ierakstu pārdošanas rekordus, kuri līdz pat šīm brīdim nav pārspēti, kā arī ir uzstājies ar simtiem mūzikas leģendu, ieskaitot Četu Atkinsu, Eriku Kleptonu (Eric Clapton), Seru Džordžu Martinu (Ser George Martin), Henku Marvinu (Hank Marvin), Džo Volšu (Joe Walsh), Stiviju Vanderu (Steve Wonder), Les Polu (Les Paul), Kītu Urbanu (Keith Urban), kā arī ar Leksingtonas (Kentuki) Filharmonijas, Dortmundas (Vācija) Simfonisko un Rietumaustrālijas Simfonisko orķestriem.

Tommi Emmanuels ir ne tikai izcils ģitārists, bet arī labi spēlē bungas (gan uz pašām bungām, gan uz savas ģitāras!) un dzied. Ļoti cienīts visā pasaulē, viņš divreiz pēc kārtas saskaņā ar Rolling Stones (Austrālija) žurnālu, viņš tika izvēlēts par „Gada Populārāko Ģitāristu” un ieguva divus Platīna un vienu Zelta albūmu.

Tommi sāka spēlēt ģitāru 4 gadu vecumā, mācoties pēc dzirdes bez jebkādām sistemātiskām instrukcijām. Emmanuels un viņa vecākais brālis Fils (Phil) bija divi brīnumbērni, kas uzsāka savu profesionālo karjeru jau 1960. gados. 6 gadu vecumā, Tommi jau strādāja kā profesionālais mūziķis.

Īsi pēc viņa tēva nāves 1966. gadā, Emmanuelu ģimeni paņēma savā paspārnē austrāliešu kantri mūzikas zvaigzne Badijs Villjams (Buddy Williams), kurš paņēma viņus savā turnejā, taču Austrālijas bērnu aprūpes sociālie dienesti lika pārtraukt šos ceļojumus. Emmanuelu bērni tika aizsūtīti uz skolu.

Nākamajos gados, Tommi katras nedēļas beigās uzstājās ar grupu, kuras nosaukums bija „The Trailblaizers” (ar vienu vecāku bērniem, t.i. savu brāli un māsu - Krisu (Chris) pie bungām un Virdžīniju (Virginia) ar slaid ģitāru). Viņš arī pasniedza ģitārspēli, divreiz nedēļā, kā arī piedalījās daudzās muzikālajās sacensībās televīzijā. Pirmā slava pie Tommi atnāca tad, kad viņš kopa ar The Trailblaizers vinnēja televīzijā rīkoto talantu konkursu.

Iedvesmots ar šo panākumu, Tommi savos agrīnajos padsmitos, atstāj mājas, lai doties uz Sidneju un nodarboties ar savu profesionālā ģitārista karjeru. Spēlējot uz publikas, nakts klubos visās pilsētas malās, viņa spēlētprasme nepalika nepamanīta ļoti ilgi.

Ļoti ātri viņš kļūst par ļoti pieprasītu sesiju ģitāristu. Vēlajos 70.-s un 80. gadu sākumā viņš ieraksta tūkstošiem „džinglu”, kā arī piedalās visdažādāko mūziķu un grupu ierakstos. 1987. gadā viņš dodas Tinas Terneres turnejā „Break Every Rule”, kurā arī piedalās kā sesiju ģitārists.
Ar 15 dažādiem savas mūzikas ierakstiem kabatā Emmanuela neierobežots talants un nevaldāma prasme rada iespaidu uz mūzikas kritiķiem un faniem visā pasaulē.

2005. gadā Tommi pirmo reizi spēlē jaunajām auditorijām Korejā, Polijā un Horvātijā. Papildus tam, 2006. gadā viņš pirmo reizi uzstājās Slovēnijā un Beļģijā, līdz ar to koncertējot visā ASV, Eiropas un Āzijas teritorijā. Viņa žilbinošas uzstāšanās, nevainojamas ģitārspēles prasmes un plašs repertuārs nepārstāj pārsteigt publiku jebkura pasaules malā.

http://www.tommyemmanuel.com

Tulkoja – mp3

Piesaistītie faili(s)

• 0
------------------------------------------------------------------
whatever

#2 Renāte

Renāte

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 667 raksti
  • LocationMālpils, Valmiera

Pievienots 09 March 2007 - 08:29 PM

Šis bija interesanti... ;) Paldies... :)
  • 0
Let it snow..

#3 Kasparitto

Kasparitto

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 645 raksti
  • LocationBalvi

Pievienots 09 March 2007 - 08:38 PM

Reāls talants.. Paldies, interesanti bij palasīt.
  • 0

#4 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 10 March 2007 - 11:28 PM

Nu jā, ne katram dots 6 gadu vecumā daudz maz profesionāli nodarboties ar ģitārspēli un mūziku vispār... :unibrow:
  • 0
whatever

#5 zemzem

zemzem

Ģitāras griezējs

• Members
  • 390 raksti
  • LocationDobele

Pievienots 11 March 2007 - 07:16 PM

ui tik tiešām jauks rakstiņš par to ka eksitē mūsdienās tādi brīnumbērni kā Mocarta un e.t.c. laikos.
  • 0
nekas nav labāks kā brīvība
Posted Image
skricelis.wordpress.com

#6 arturs

arturs

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1389 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 12 March 2007 - 12:56 AM

Tev tomēr baigi patīk visu pārraibināt ar krāsām utt.. :)
  • 0

#7 babadura

babadura

Ģitāras griezējs

• Members
  • 212 raksti
  • Locationdobele/gelsena

Pievienots 12 March 2007 - 02:05 AM

un pec tam es pastijos klipu youtube... es parasti saku draudzenei "nosit mani, ja es nespeleshu taa un taa, shitik un tik labi". Bet shitaa es ta4u nekad nespeleeshu :(
un tagad es ari gribu uz vinja konci.
  • 0
The man who's always smiling
Stood on the "Funny Street".
And someone sad: "Look darling,
Now is this street complete
© unknown

#8 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 12 March 2007 - 12:20 PM

Es jau ne sevis dēļ to daru. :retard: Man liekas, ka šitā cilvēki kaut cik līdz galam izlasa, nevis gadījumā ar vienkārši melnbalto tekstu, kas ir garlaicīgs.. :) Kaut gan no otras puses, kas grib, tas izlasīs kaut vai melnbalto...

Nez, man jau arī vieglāk nekrāsot...
  • 0
whatever

#9 fresh

fresh

Ģitāras griezējs

• Members
  • 195 raksti

Pievienots 12 March 2007 - 10:42 PM

Es jau ne sevis dēļ to daru. :retard: Man liekas, ka šitā cilvēki kaut cik līdz galam izlasa, nevis gadījumā ar vienkārši melnbalto tekstu, kas ir garlaicīgs.. :) Kaut gan no otras puses, kas grib, tas izlasīs kaut vai melnbalto...

Nez, man jau arī vieglāk nekrāsot...

Ir labi,kaa ir :) Nav jau tik esteetiski, toties "piesaistoshaak".
  • 0

#10 GAGU

GAGU

Spēlmanis

• Members
  • 101 raksti
  • LocationRajons

Pievienots 20 March 2007 - 03:27 PM

Noteikti aiziešu, pievienojos un citiem arī iesaku!

http://video.google.... ... ins google
  • 0

#11 BrikuLis

BrikuLis

Ģitāras griezējs

• Members
  • 263 raksti

Pievienots 17 June 2009 - 03:43 PM

Prieks bija lasīt - Paldies :)
  • 0
It`s a Long Way To The Top If Ya` Wanna Rock`N Roll!

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)