Pālekt uz saturu

Bilde

Dženifera Battena (Jennifer Batten)

• Please log in to reply
10 atbildes uz šo tēmu

#1 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 10 April 2007 - 02:21 AM

Veltījums mūsu meitenēm un sievietēm... :*

Dženifera Battena (Jennifer Batten)

Viņas pagātne
Viņas pagātne ir – 80. gadi. Ģitāras zāģēšanas zelta ēra. Smagā metāla (heavy-metal) un smagās ģitārspēles bums. Tieši tajā laikā MTV rādija metālisko komandu video klipus un koncertus, jo tieši tas bija modē, un tādi zēni kā Ingvijs Malmstīns (Yngwie Malmsteen) bija pop-zvaigznes, kas savāca stadionus savos koncertos.

Tieši tajos neprātīgajos astoņdesmitajos agresīvā ģitārspēles stila attīstība tika novesta līdz vājprātam – tika izgudrots jauns tremolo tips – Floyd Rose, paši niknākie skaņās noņēmēji sāka kļūt par pārdošanas līderiem, un ierastu 21-22 ladu vietā elektroģitāras saņēma grifus ar 24 ladām un pat vairāk (27, 28 ladas utt.). Tas bija ārprātīgs laiks – ģitāristi izstrādāja trako spēlēšanas tehniku un tie, kas bija visvairāk virtuozi – saņēma no publikas lielāku enerģijas lādiņu.

Protams, tam visam pa vidu nevarēja neparādīties Dženifera. Sieviete ar Eddija Van Halena (Eddie Van Halen) rokām un Pola Gilberta (Paul Gilbert) prātu, kura prata īstenot savas domas uz grifa ložmetēja ātrumā. Viņa bija visīstākais tā laika bērns. Spēlēšanas ātrums, pilns visu distortion paņēmienu klāsts un spēlēšana ar tremolo un flažoletiem – viņa kļuva par īstu profesionāli, pavisam „sava” visu šo Džo Satriani (Joe Satriani) un Matriju Frīdmanu (Marty Fiedman) fonā.

Ģitāristu tauta sākumā uzzināja par viņu, kā par sievieti ar neprātīgu teppinga (tapping tehnique) tehniku. Viņa vadīja pamācības pasaulslavenajos ģitāristu žurnālos, kur rādīja kā var savienot „pirkstu sišanas pa grifu” tehniku ar mūziku. Tieši viņas „Полёт Шмеля” izpildījums ar šo tehniku, kļūst par ģitāras meistarības klasiku.

Pēc tam bija Maikls Džeksons (Michel Jackson). Tas ir tikai tagad, kad viņu spārda visi kam nav slinkums, ņirgājoties par viņa izskatu, manierēm, runu un saukā par „gāzto popa karali”. Taču bija laiki, kad Maikls Džeksons bija visdārgākais un vislielākā mēroga projekts, visa šovbiznesa vēsturē. Tas bija viskrutākie koncerti un tūres visā popmūzikas vēsturē. Un ģitāru partijas Džeksona dziesmās, kas noteica popmūzikas attīstību desmitus gadus uz priekšu, ierakstīja tādi monstri kā Slešs (Slash) un Van Halens (Van Halen). Un piedziedāt nekautrējās pats sers Pols Makkartnijs (sir Paul McCartney).

Šajā milzīgajā projektā, turklāt, tā labākajos gados paņēma Dženiferu. Paņēma ne jau tāpat vien. Tas bija viens no sarežģītākajiem un grūtākajiem ģitāristu-profesionāļu konkurss visā elektroģitāras vēsturē. Šīm projektam bija vajadzīgs tiešām superģītārists, kas varētu izdarīt visu… Un izdarīt to visu augstākajā līmenī… Dženifera to izdarīja.

Viņas tagadne
Uzticīga pati sev, Sieviete, kura „vienmēr ir ceļā” – viņa neapstājās savā attīstībā tālajos astoņdesmitajos, „šred-ģitāras klasika” atzīmē. Viņas interese par ģitāru ir bijusi daudz dziļāka par kļuvušo par saprotamu un vienkāršu zāģēšanas parādību. Dženifera aizgāja tālāk. Jaunas tehnoloģijas, kas atver jaunas iespējas skaņas formu daudzveidībai.

Šodien Dženiferas ģitārspēles prasmju arsenālā ir viss. Viņa skan ne tikai kā ģitāristē, bet arī kā taustiņnieks, bundzinieks, flautists un vēl nezin kas. Viņas ģitāras sintezators un ideāla spēlēšanas tehnika, ļauj tai ar ģitāras palīdzību sasniegt jebkādas skaņas un melodijas. Viņas ģitāra, pieslēgta pie sintezatora, var mierīgi aizvietot bungas vai arī veselu taustiņinstrumentu sekciju. Pie tam ne tikai skaņu līmenī, bet arī domāšanas līmenī.
Dženifera vienkārši „spēra soli tālāk” un pamēģināja izspiest no savas ģitāras visu, ko viņai atļauj tehniskais progress.

Viņa spēlēja Džeffa Beka (Jeff Beck) grupā. Un atšķirībā no Maikla Džeksona projekta savā jaunajā grupā Dženifera nav vienkārši „zvaigznes akompanements” – viņa ir līdzautore un pilntiesīga Džeffa Beka partnere.
Viņi atrada viens otru – divi cilvēki ar JB iniciāļiem. Vājprātīgs, pusblūza pank-vecis no pagātnes, kas piepildīts ar cietu humoru un viņa – sieviete, kurai piemīt pilns izpildītāj mākslas un tehnisko paņēmienu komplekts.
Viņi kopā sacer un spēlē dziesmas tādiem vēsturiski nozīmīgajiem albūmiem (Who Elses, You Had It Coming, Jeff), kas satrieca un šokēja visu ģitāristu pasauli un lika tādus monstrus kā Satriani un Vajs pārskatīt savu ģitāras redzēšanu un iet pakaļ Džeffam pa „jauno ceļu”.

Džeffam Bekam nebija taustiņnieka. Tā lomu, daļēji bundzinieka un otrā ģitārista lomu izpilda Dženifera – labsirdīga feja ar nogurušu acu skatienu.
Visi tie neiedomājami afro-arābu ritmi, tehno-dens it kā taustiņu zāģēšana un modernie ritma zīmējumi bekgraundā iepriekš minētajos Džeffa Beka trijos albūmos – viss tas ir tantes Dženiferas nedarbi. ;)

Uz doto brīdi Dženifera pievērsās savai solo karjerai un strādā pie sava trešā solo albūma ierakstiem.

Turpinājumā varbūt sekos stasts par Dženiferas ģitāru, ja būs interese protams.

Izmantotie materiāli:
:arrow: http://www.jenniferb...n.com/jbbio.htm
:arrow: http://www.guitars.ru/05/info.php?z887
:arrow: http://en.wikipedia....Jennifer_Batten
:arrow: http://www.guitar9.c...nterview33.html

Tulkoja – mp3

Piesaistītie faili(s)

• Pievienotais fails  jb.jpg   53.19K   427 Lejupielādēto skaits
  • Pievienotais fails  JB and S.jpg   96.79K   427 Lejupielādēto skaits
  • Pievienotais fails  ba7.jpg   81.13K   427 Lejupielādēto skaits
  • Pievienotais fails  ba16.jpg   48.57K   427 Lejupielādēto skaits

• 0
------------------------------------------------------------------
whatever

#2 arturs

arturs

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1389 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 10 April 2007 - 06:33 AM

Oj, oj, oj :P

Bet vispār jau labs rakstiņš - būs jāpapēta sīkāk, ko ta šī dāma tādu labu sadarījusi :nod:
  • 0

#3 Rxx

Rxx

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 659 raksti
  • LocationĀgenskalns

Pievienots 10 April 2007 - 06:48 AM

Rakstu atkan neizlasīju, bet man besī tas, ka jūs tās bildes nekad nevarat normāli ielikt tekstā ar img tagu... It kā nebūtu kur citur augšupielādēt bildi... A tagad bildes kaut kur lejā, kaut kādā debilā tabulā...
  • 0
Ievietotais attēlsIevietotais attēls

#4 arturs

arturs

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1389 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 10 April 2007 - 07:06 AM

Rakstu atkan neizlasīju, bet man besī tas, ka jūs tās bildes nekad nevarat normāli ielikt tekstā ar img tagu... It kā nebūtu kur citur augšupielādēt bildi... A tagad bildes kaut kur lejā, kaut kādā debilā tabulā...

Nu, nez - mani tas īpaši netraumē - vismaz netraucē lasīt.
  • 0

#5 pundurs

pundurs

Gitaristiem.lv

• Members
  • 722 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 10 April 2007 - 09:35 AM

Tā kā man zināšanas par pasaulslaveniem ģitāristiem ir diezgan niecīgas, bet nu pēc raksta izlasīšanas uzmeklēju internetā pāris dziesmas un video - wow. Nav ko teikt. Ģeniāla ģitāriste, tā kā paldies liels mp3 par kārtējo rakstu.

EDIT: - Flight of the bumble bee. Tas stabili liek nobālēt jebkuram tappinga klipam, kuru es esmu redzējis.
  • 0
Kiss Of The Dolls stīgplēsis.

Rakstu visādas muļķības savā Twitter (@pundurs) un blogā pundurs.com

#6 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 10 April 2007 - 09:37 AM

Ja tev nepatīk, tad tas nenozīmē ka tas ir debīli utt. Man savukārt liekas, ka tieši šitais formāts vislabāk piemērots forumam... ja vajadzētu publicēt grāmatā vai atsevišķajā mājas lapā, tad protams bildes visdrīzāk būtu tekstam pa vidus.
:roll:
  • 0
whatever

#7 mp3

mp3

Gitaristiem.lv Komanda

• Moderators
  • 1414 raksti
  • LocationRiga

Pievienots 10 April 2007 - 10:16 AM

Oj, oj, oj :P

Nu vajag takš arī viņas iedvesmot lielajiem darbiem..... un nedarbiem arī ;)
  • 0
whatever

#8 _santa_

_santa_

Spēlmanis

• Members
  • 143 raksti
  • Locationsmiltene

Pievienots 10 April 2007 - 02:06 PM

ir jau labi :nod:
tā kā pārējie visi raksti ir par vīriešiem,šo ir interesanti palasīt :)
  • 0

#9 jurgens

jurgens

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 580 raksti
  • LocationJelgava

Pievienots 10 April 2007 - 02:38 PM

interesanti, kā vienmēr. bet mani biedē sievietes, kas labi spēlē elektrisko ģitāru. nez, kāpēc :D
  • 0

#10 cukurvate

cukurvate

THE STAR

• Members
  • 1360 raksti
  • LocationRīga

Pievienots 10 April 2007 - 04:01 PM

pirmkārt
es mīlu tevi mp3... :nod:

šis raksts ir bijis tik nepieciešams. un vēl tik labs....
vnk pāldies!! :nod:

viņa mani allaž ir iedvesmojusi. :)

interesanti, kā vienmēr. bet mani biedē sievietes, kas labi spēlē elektrisko ģitāru. nez, kāpēc :D

sāksies sieviešu-ģitāristu kults...

ģitāristes - sievietes ir sievietes ar iekšām, tāpēc biedē.
  • 0

#11 jurgens

jurgens

Vietēja mēroga zvaigzne

• Members
  • 580 raksti
  • LocationJelgava

Pievienots 10 April 2007 - 04:15 PM

nē, nepārproti mani, man nav nekas pret sievietēm-ģitāristēm, bet šitādas ar uzkasītajiem matiem, kas spēlē uz bultām un šredo kā velns, nu nez... bišku ir tā jocīgi :D
  • 0

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)