Pālekt uz saturu


Bilde

Visente Amigo (Vicente Amigo)


 • Please log in to reply
2 atbildes uz šo tēmu

#1 mp3

mp3

  Gitaristiem.lv Komanda

 • Moderators
 • 1414 raksti
 • LocationRiga

Pievienots 12 May 2007 - 01:40 PM

Apnika rakstīt par tiem rokeriem un metālistiem... :\ pievērsīsimies mazliet arī pavisam citas ģitār-mūzikas izpildītājiem..

Visente Amigo (Vicente Amigo)

Visente Amigo – spāņu ģitārists, viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes flamenko-ģitāristiem – „21 gadsimta flamenko-ģitārists”, kuru jau paspēja nodēvēt par „Jauno Pako” – par „dabisku Pako de Lusijas (Paco de Lucia) turpinājumu”.
Visente Amigo ir dzimis 1967. gadā, nelielā Seviljas (spāņu province) pilsētiņā Gvadalkanal (Guadalcanal), bet savus bērnības gadus viņš pavadīja Korobā (Córdoba), kur arī sāka pirmo reiz apmeklēt ģitārspēles nodarbības. 8 gadu vecumā viņš bezgalīgi iemīlējās ģitāras izdotās skaņās un kopš tā laika - ģitāra kļuva par viņa likteni. Visentes skolotāju vidū bija vairāki leģendāri izpildītāji, to skaitā arī Huans Munjos un Merenge de Kordoba (Merengue de Córdoba), vēlāk viņu protežēja pats Pako de Lusija (Paco de Lucia). Pateicoties savām muzikālajām dotībām Visente ļoti ātri sasniedza profesionālā izpildītāja līmeni: viņš daudz spēlēja dažādos ansambļos ar dažādiem izpildītājiem.

1989. gadā Visente Amigo uzsāk savu solo karjeru. Slava pie viņa atnāca pēc dažām uzvarām pasaules flamenko muzikālo izpildītāju konkursos. Sākumā viņš saņēma 1. vietu prestižajā nacionālajā festivālā Festival Nacional del Cante de las Minas de la Union. 1989. gadā Ramona Montojas (Ramon Montoya) vārdā nosauktajā konkursā viņš atkal ieņem pirmo vietu, kā arī vinnē 1. balvu XII nacionālajā flamenko mākslu konkursā Kordobā. Viņš uzreiz nokļūst mūsdienu flamenko ģitāristu elitē. 1993. gadā „Guitar Player” žurnāls atzina viņu par labāko flamenko ģitāristu, kā arī vēlāk 1998. un 1999. gados divreiz pēc kārtas viņš kļūst par ļoti nozīmīgas muzikālās prēmijas īpašnieku – Premios De La Musica – kas tiek dēvēta par Spāņu Gremmi ekvivalentu.

Visente Amigo ir – spilgta radoša personība, tas ir muzikants, kas ļoti dziļi jūt flamenko mūziku, ir spējīgs uztvert gan tās mūzikas mūsdienīgas, gan tradicionālās formas. Bez tam, caur flamenko bagātības un daudzveidības apjēgšanu, viņam pavērās ceļš uz jebkuru mūzikas stilu. Pats muzikants domā, ka lai saprastu flamenko mūziku ir vajadzīgi būt nobriedušam cilvēkam: ar labu ģitārspēles tehniku var nospēlēt arī bērns, bet lai izteikt flamenko būtību caur savu spēlēšanu var tikai nobriedis, pieredzējis pieaugušais cilvēks.

1991. gadā Seviljā, Starptautiskajā festivālā „Ģitāru leģendas” Visente uzstājās uz vienas skatuves kopā ar Pako de Lusiju. Toreiz festivālā piedalījās arī Bobs Dilans (Bob Dylan), Kīts Ričards (Keith Richards), Fils Manzanera (Phil Manzanera), Džo Kokers (Joe Cocker) u.c. Tajā pašā gadā Amigo ierakstīja savu debijas solo albūmu De Mi Corazon Al Aire, kas uzreiz pievērsa sev publikas un kritiķu uzmanību un tika atzīmēts ar vairākām godalgām. 1995. gadā iznāk otrais Amigo albūms – Vivencias Imaginadas, un pēc diviem gadiem trešais – Poeta (1997. g.).

Ceturtais Visente Amigo solo albūms ir iznācis 2001. gadā un tas tika atzīmēts ar Latīņu-Gremmi prēmiju par „labāku flamenko albūmu” un kļuva par pirmo Amigo ierakstu, kas tika izdots arī ASV. Albūma nosaukums ir – Ciudad de las Ideas (Ideju pilsēta), kas tika izvēlēts no grieķu dzejnieka Konstantinosa Kavafisa (Constantinos Cavafis) daiļrades, ar kuru Visente aizrāvās, kad sāka strādāt pie šī albūma.
Albūms ir veltīts Andalūzijai un ietver sevī brīnišķīgas kompozīcijas, kurās melodija, vārdi un jūtas saplūst kopā dabīgā plūsmā: tāda ir bulērija Ojos de la Alhambra (Alhambras acis), kuru izpildīja slavens Alžīrijas dziedātājs Haleds (Khaled). „Man tā ir maģiska vieta, - saka Visente Amigo par Alhambru, - vieta kur es varu sev iedomāties pilsētas acis, kuras novēro kā es saceru savu dziesmu tai par godu.”

Pēdējas desmitgades laikā Amigo uzstājās visdažādākajās pasaules maliņās: sākot no Tālajiem Austrumiem līdz pat Kubai un sākot no Marokas un Tunisijas līdz pat Dienvidamerikai (bija iebraucis arī pie mums Latvijā). Uz doto brīdi viņš ir viens no populārākajiem flamenko ģitāristiem. Atskaitot savu solo karjeru viņš akompanē daudzajiem vokālistiem ieskaitot El Pere (El Pere) un Luisu de Kordobu (Luis de Cordoba), kā arī dažādiem spāņu dejotājiem.

Mūzika spēlē ļoti lielu lomu mūsdienu pasaulē un tas ir brīnišķīgi apzināties ka tu esi daļa no tā prieka ko mūzika dāvā cilvēkiem, - saka Visente Amigo, - Kad cilvēki klausās kā es spēlēju, viņi zina ka tā nāk no manas sirds un ka manas jūtas ir atklātas un patiesas...

Diskogrāfija
1 ) De Mi Corazon Al Aire (Sony Music Spain, 1991)
2 ) Vivencias Imaginadas (Sony Music Spain, 1995)
3 ) Poeta (Sony, 1997)

4 ) Ciudad de las Ideas (Europe: BMG Music 74321784952, 2001/USA: Windham Hill,
2002):
1. Tres notas para decir te quiero
2. La tarde es caramelo (Alegrías)
3. Ojos de la Alhambra
4. Compare Manuel (Tangos)
5. Bolero de Vicente
6. Tatá
7. Córdoba (Soleá)
8. Ciudad de las Ideas

Izmantotie materiāli:
:arrow: World Music Central http://www.worldmusiccentral.org/
:arrow: http://www.vicente-amigo.com
:arrow: http://en.wikipedia....i/Vicente_Amigo

Tulkoja – mp3

Piesaistītie faili(s)


 • 1
------------------------------------------------------------------
whatever
------------------------------------------------------------------

#2 Kasparitto

Kasparitto

  Vietēja mēroga zvaigzne

 • Members
 • 645 raksti
 • LocationBalvi

Pievienots 12 May 2007 - 04:12 PM

Kārtējais labais raksts. Paldies! :)
 • 0
"Living is easy with eyes closed"
John Lennon

#3 jurcix

jurcix

  Ģitāras griezējs

 • Members
 • 243 raksti
 • LocationRīga

Pievienots 30 June 2011 - 04:06 PM

nevis El Pere, bet El Pele
 • 0
0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)